Detský spánok: Ako obliecť dieťa na zimný spánok

Zima. Obdobie, keď spíme najviac z celého roka a zdieľame veľa leňošenia a maznania s našimi najmenšími. Ako zaneprázdnená mama viete, aké dôležité je v týchto chladných mesiacoch udržiavať dieťatko počas noci v teple. Môže to byť mätúce – nechcete svoje bábätko naobliekať ale ani nedobre obliecť. Ale nebojte sa, tento článok sme pripravili, aby sme vám to všetko zjednodušili.

Dôležité je správne prostredie na spanie

Začnime úplne od začiatku. Či už vaše čerstvo narodené bábätko spí v rovnakej izbe ako vy alebo vo vlastnej detskej izbe, ideálna teplota pre detskú izbu/spálňu počas spánku je medzi 18 °C a 20 °C, bez ohľadu na ročné obdobie. Chápeme, že dosiahnutie tejto ideálnej teploty môže byť náročné, preto máme pre vás v ponuke oblečenie na spanie pre novorodencov s hodnotením TOG 2.5. Ak vás zaujíma, čo je TOG, nebojte sa – aj to vám vysvetlíme.

Čo je TOG?

TOG je skratka pre Thermal Total Grade a je to merná jednotka pre izoláciu a teplo oblečenia na spanie a posteľnej bielizne. Jednoducho povedané, čím nižšie hodnotenie TOG, tým ľahšia látka, zatiaľ čo vyššie hodnotenie znamená, že je viac polstrovaná a izolovaná. S oblečením na spanie s hodnotením TOG nebudete potrebovať ďalšie prikrývky v priestore na spanie vášho dieťaťa. Tieto látky vás zbavia dohadov pri výbere toho správneho zimného oblečenia na spanie pre vaše dieťatko.

Výber správneho oblečenia na spanie

Všetko oblečenie na spanie má hodnotenie TOG a je vyrobené z priedušných materiálov, ako je mäkká organická bavlna s trochou elastanu pre natiahnutie na hrudi. Keďže bábätká si nevedia regulovať teplotu ako dospelí, rozhodujúce sú vrstvy, ktoré nosia na spánok. Na zimu odporúčame bábätku obliecť zavinovačku alebo spací vak s hodnotením 1,0 TOG alebo 2,5 TOG.

1,0 TOG: Vhodné pre izbovú teplotu 21°C – 24°C
2,5 TOG: Vhodné pre izbovú teplotu 17°C – 23°C

Odporúčame napríklad: Začnite s 2,5 TOG (ideálne pre izbové teploty medzi 17 °C – 23 °C). Ak je vaša izba teplejšia kvôli vykurovaniu v zime, rozhodnite sa pre 1,0 TOG (najlepšie pre 21°C – 24°C).

Rýchle slovo o zavinovaní

Naše deti zavinieme, aby sme upokojili náhle mávanie ich rukami a hlavou, známe ako Morov reflex. Je to úplne normálne, ale môže vaše dieťa náhle prebudiť. Sleepee zavinovačka je bezproblémová zavinovačka z organickej bavlny. Pre novorodencov, ktorí uprednostňujú zavinutie rúk, je ideálna na spánok zavinovačka Sleepee First Step Swaddle. Bábätko príjemne zavinie, ale pretože obsahuje 8% elastanu, tak neobmedzuje jeho nožičky, boky a ramená v pohybe. Dieťatko sa vďaka tomu cíti príjemne, uvoľnene, ale zároveň bezpečne. Neskôr ako sa babätko začne otáčať, odporúčame Sleepee Second Step Swaddle, ktorý je ideálna pomôcka pri prechode na spací vak.

Vrstvenie pre pridané teplo

Vieme, že bábätká lepšie spia v prírodných vláknach, pretože zlepšujú priedušnosť a udržujú telo vášho drobca v rovnomernej teplote. Na chladné zimné noci vám postačí vrstva s dlhým rukávom pod ich zavinovačkou.

Zostaňte túto zimu v pohodlí a bez stresu s našimi zavinovačkami a spacími vakmi navrhnutými tak, aby udržali vaše dieťa v teple a pohodlí počas celej sezóny. Máme všetko, čo potrebujete, aby ste vy aj váš drobček mali pokojné noci a radostné maznanie.